آخرین خبرها
خانه » فیلم های آموزشی » سه بعدی و گرافیک » سه بعدي و انيميشن » 3ds Max » آموزش جامع صفر تا صد 3D Studio Max و Vray

آموزش جامع صفر تا صد 3D Studio Max و Vray

پکیج اموزشی وی ری
آموزش 3D Max و V-Ray برای معماران

در این دوره آموزشی شما از بیس با نرم افزار 3D Studio Max آشنا می شوید. بدون هیچ پیشنیازی شما می توانید از این مجموعه استفاده بکنید.طی 7 ساعت فیلم به تمامی آیتم ها نظیر مدلینگ، مدیریت صحنه، منوهای برنامه، مو و پارچه و … میپردازد.در ادامه با پلاگین قدرتمند V-Ray آشنا می شوید. بدون هیچ پیشنیازی.

طی 15 ساعت فیلم به تمامی آیتم های این موتور رندر نظیر منابع نور، محیط سازی، بررسی تخصصی متریال سازی، پست پروداکشن در خود V-Ray و … پرداخته شده.

این فیلم مربوط به کلاس های 3D Studio Max و V-Ray من هست. کلاس 40 ساعت هست. اما چون زمان رندرها فیلم Pause میشد بنابراین زمان خالص کمتر از مدت کلاس شده. در حقیقت فیلم عصاره هست.

از صفر تمامی گزینه های نرم افزار گفته میشه. از منوی File گرفته تا مبحث انیمیشن.البته این نکته فراموش نشه که این فیلم برای بچه های معماری گردآوری شده. بنابراین به بحث های تخصصی مثل rig کردن کاراکتر یا جلوه های ویژه پرداخته نشده.

با مبحث نور در حقیقت بخش V-Ray شروع میشه. از صفر V-Ray شروع میشه و تا آخرین ترفندها نکات این برنامه قدرتمند گفته میشه.  برخی از مطالب به دلیل اهمیت فوق العاده از یک درس 2 فیلم از 2 گروه مختلف قرار داده شده.  به همراه پکیج آموزشی جدای از 2 عدد ورکشاپ تخصصی هدیه تقدیم کاربران سایت خواهد شد.

عناوین اصلی آموزش تری دی مکس

File menu

یادگیری کامل منوی File.طریقه save load import export به صورت کامل گفته شده.

viewport

شناخت محیط کاربری نرم افزار هست. میشه گفت مدیریت صحنه رو با این فیلم میشه یاد گرفت. پس میشه به اهمیتش پی برد! بحث زوم و نکات و ترفندهای اون – شناخت پوسه گرافیکی مدل ها از قبیل realistic – shade – clay ,..

toolbar

شناخت منوی toolbar و فرمان های مهم از قبیل move rotate scale … به نظر من مهمترین بخش این درس شناخت منوی scene explorer یا همون پنجره ای که با زدن کلید H ظاهر میشه، هست. همین طور بخش snap ها در این درس گفته میشه.

Create

توسط این درس ساختن اجسام به خصوص geometry رو یاد میگیریم. مثل box – teapot – door – win – stair – rail ,…

Spline

به بررسی خلق اجسام خطی یا همون Spline پرداخته میشه. شناخت خط – نقطه و …

Pivot

دیریت مرکز سقل اجسام هست. یعنی مثلا وقتی فرمان چرخش اعمال میشه  جسم دور چه نقطه ای بچرخه و…

Modify

هر چیزی که ساخته میشه نیاز به ادیت و ویرایش داره. تو این درس بررسی منوی Modify هست. شکل گیری منو و آشنایی کامل با بخش از برناهه هست.

Modify List

آیتم های موجود در این لیست بلند و بالا رو مورد بررسی قرار میده. به جرات میتونم بگم 80 درصد ایتم ها معرفی میشن. از قبیل bend – uvw map – displacement – slice , …

Group

طریقه ساختن گروه و تمامی نکات و ترفندهای موجود این فرمان مورد بررسی قرار گرفت.

Edit poly

می تونم بگم کامل ترین و مهمترین آیتم در نرم افزار 3ds max فرمان edit poly هست. تعداد دستورهای زیاد، وسیع و گسترده. توی این فیلم به تمامی آیتم های این فرمان پرداخته شده. اما همان طور که می دونین یک بحث بسیار بی انتها هست و نیاز به تمرین خیلی زیادی داره. به همین منظور چند فیلم آموزش مدل سازی خیلی کامل و معروف توی پکیج گذاشتم که با متدها و روش های مطرح دنیا در مورد مدل سازی آشنا بشین.

Display

مدیریت کامل ویوپورست در پنل display

Clone

تکثیر و آرایه سازی به طور کامل با تمامی آبشن های موجود گفته شده.

Animation

انیمیشن یکی از بزرگ ترین مباحث دنیای مجازی هست. توی این فیلم با اصول اولیه انیمیشن، مفهوم کلید سازی، مدیریت سکانس ها، انیمیشن دوربین آشنا می شین. شاید بگم یکی از نقاط قوت این مجموعه آموزشی همین فیلم هست. شما برای گرفتن مثلا 10 تا رندر مجبور نیستین پای سیستم بشینین و دستی رندرها رو انجام بدین. با این درس یاد میگیرین با یه سری روش کاری کنین سیستم 10 تا رندر رو پشت سر هم بگیره و بعد از چند ساعت همه رندرها تموم شده تحویل بگیرین!!

Populate

سیستم جمعتی اولین بار در max 2014 معرفی شد. در max 2015 کمی بهتر شد اما در مکس 2016 شاهد یه سری تحول خیلی خوب هستیم. توی این فیلم کامل مورد بررسی قرار گرفت.

Hair

بررسی سیستم hair & fur نرم افزار 3ds max که قابلیت های بسیار بالایی داره. البته این فیلم فقط معرفی صورت گرفته و در حد ساخت فرش مویی و سیستم داینامیک، واکنش به باد ، واکنش به اجسام و … انجام شده.

Cloth

فرمان Cloth در 3ds max دارای وسعت زیادی هست. اما توی این فیلم به چند مثال مثل ساخت پرده ، پرچم و … پرداخته میشه. چون ساختن لباس واقعی کاملا نیاز به دانش خیاطی داره و در کارهای معماری خیلی کم استفاده میشه.

عناوین اصلی آموزش وی ری

V-Ray Object

معرفی آبجکت های اختصاصی پلاگین V-Ray مثل V-Ray Fur, V-Ray Proxy,…

V-Ray Render Setup

برای ورود به دنیای رندر نیاز به دانش اولیه در مورد مدیریت رندرها و خروجی نسبت به زمان و سایز خروجی دارین. تو این فیلم کامل بخش Common از render setup مورد بررسی قر ـ ـار میگیره. همچین شناخت کافی در مورد اینکه به چه سایزی رندر بگیریم که نه بزرگ باشه وقتمون تلف بشه، هم اینکه زیادی کوچک نگیریم که هیچکاری نشه باهاش انجام داد!

V-Ray Real Time

آشنایی با موتور قدرتمند V-Ray Real Time

V-Ray Light

میشه گفت از این فیلم رسما V-Ray شروع میشه. به بررسی کامل تخصصی منابع نور مثل V-Ray Light یا V-Ray sun و… پرداخته میشه.

V-Ray Sun

آشنایی کامل با V-Ray Sun نور خورشید

V-Ray Global illumination

یکی از ارکان اصلی V-Ray یعنی نور پردازی! اینکه چطور به توزیع نور توی فضا بپردازیم. توی فیلم بصورت جزء جزء تخصصی به معرفی دقیق هر 4 انجین نور یعنی Irradiance map, PhotonMap, Brute Force, Light Cache پرداخته میشه و نکته مهم تر کامل بررسی تخصصی میشه که این آیتم ها چطور با هم ترکیب بشن که هم کیفیت عالی رو شاهد باشیم هم سرعت بسیار بالا. پس با ما همراه باشین!!!

V-Ray Frame Buffer

پنجره اختصاصی رندر برای V-Ray هست. علاوه بر اینکه قابلیت مدیریت هم زمان رندر و المنت ها رو داره، می تونیم تا حد زیادی عملیات پست پروداکشن از قبیل Expose, Color Correction, Curve … رو انجام بدیم. حتی می تونیم جلوه های ویژه از قبیل Bloom و Glare رو به رندر نسبت بدیم. قابلیت ذخیره رندرها جهت مقایسه وجود داره. می تونیم رندر بگیریم و هر مرحله رو با مراحل قبل مقایسه کنیم.

V-Ray Global Switch

از طریق این سوئیچ سراسری میشه روی آبشن های موجود مدیریت داشت. مثلا همه نور ها خاموش بشه، همه Displacment ها خاموش بشه، همه آبجکت ها یک متریال واحد بگیره که بیشترین کاربردش برای نور پردازی اصولی هست.

V-Ray image sampler

می تونم بگم مهمترین بخش تصویر سازی این قسمت هست. می تونیم تعادل بین کیفیت رندر و زمان رندر برقرار کنیم. متدهای معروف جهان معرفی میشه و در پایان ترکیبشون باهم به نتیجه میرسه.طوری که می تونیم سرعت رندر رو 4 برابر بکنیم بدون اینکه ذره ای نویز توی رندر دیده بشه!!! به دلیل اهمیت این درس، 2 فیلم برای 2 دوره مختلف رو توی پکیج قرار دادم.

V-Ray Environment

مدیریت محیطی یکی از ارکان اصلی وی ری به شمار میاد. هر بک گراند 4 وظیفه داره. بک گراند، نور محیط، رفلک محیط، رفرکت محیط. تو این درس یاد میگیریم چطور بتونیم بین این حالت ها توازن برقرار کنیم. علاوه بر این تکنیک بسیار زیبای FOG تو این درس بررسی میشه.

V-Ray Color Mapping

مدیریت رنگ. مطمئنا برای شما پیش اومده وقتی نور به فضا میدین زیاد از حد روشن میشه (Over bright). اینجا یاد میگیریم چطور بدون کاهش شدت نور این مشکل رو برطرف کنیم. علاوه بر این با متد Gamma 2.2 آشنا میشیم.

V-Ray Camera

دوربین! در یک فیلم یک ساعته کاملا عکاس میشین!! آشنایی کامل با مبانی عکاسی مثل نور سنجی، مدیریت عمق میدان ، سرعت شاتر و… عملا واحد عکاسی پاس میشه! بعد از پایان این فیلم شما با یک دوربین حرفه ای قادر هستین با تنیظمات Manual نور سنجی و عکاسی کنین! چیزی که فکر می کردین یادگیریش غیر ممکنه! در کنارش با تمامی پارامترهای دوربین آشنا میشین و می تونم بگم یکی از بهترین درس های آکادمی من هست.

V-Ray Material slot

اگه متریال سازی مثل یک باغ زیبا باشه این فیلم فقط یاد میگیرین چطور درب باغ رو باز کنین!

V-Ray Material Shader

متریال سازی! مهمترین بخش در دنیای سه بعدی به نظرم شبیه سازی متریال هست. توی این فیلم با VrayMtl از صفر تا صد آشنا میشین. رنگ، رفلکت، شیشه، برجستگی و … با ما همراه باشین!به دلیل اهمیت این درس، 2 فیلم برای 2 دوره مختلف رو توی پکیج قرار دادم.

V-Ray Maps

آشنایی و معرفی کامل با Map های مکس و وی ری به طور کامل

V-Ray image base Light

یکی از زیباترین و کامل ترین سبک های نور پردازی هست. اتمسفر ابری شب غروب تنها با چند کلیلک!! استفاده از مپ های HDRI. به دلیل اهمیت فوق العاده 3 فیلم از این درس از 3 دوره مختلف تو پکیج هست.

V-Ray Material matte paint

با این روش می تونیم مدل سه بعدی و عکس دو بعدی معمولی به عنوان بک گراند همنشینی به وجود بیاریم که دیگه نیاز به ساختن محیط توی بعضی از کارا نباشه.

V-Ray Project

آماده سازی اولیه یک پروژه رو اینجا یاد میگیریم خیلی مختصر مفید کاربردی

V-Ray User path

تعیین کردن فولدر تکسچرها و پروکسی ها به فایل مورد نظر.وقتی فایلی رو باز میکنیم و ارور میاد که فلان آبجکت یا تکسچر نیست… راه درمانش اینجاست!

Human Archviz

انواع روش های گذاشتن آدم و پرسوناژ در مکس و فتوشاپ و ….

V-Ray Displacement

آشنایی کامل با دیسپلیسمنت. در خیلی از موقع بامپ جواب گوی برجستگی نیست. این روشی هست که می تونین از آجر چمن سه بعدی و هرگونه برجستگی حجمی رو یاد بگیرین  حتی آب دریا با موج سه بعدی!!

 Max Reset

بعضی وقتا مکس قاطی میکنه با بستن و دوباره باز کردن درست نمیشه. دیگه لازم نیست مکس رو پاک کنین دوباره نصب کنین چند ساعت وقت تلفی با یک فیلم چنددقیقه ای یاد میگیرین چطور بر طرف کنین مشکل رو.

چرا باید این پکیج رو خریداری کنیم ؟

 • انگیزه تلاش
  شما با هر کدوم از اساتید کار کنین تا انگیزه تلاش نداشته باشین کاملا بی فایده هست.
 •  مبانی محور
  روش تدریس من به صورت مبانی محور هست و پروژه محور نیست.
  پایان دوره شما تقریبا با همه گزینه ها آشنا میشین و صرف محدود به یک اثر هنری داخلی یا خارجی نیست
 • اولویت بندی
  یکی از ویژگی اهمیت پارامترها هست. در دوره تاکید که مثلا این نکته 3 ستاره هست باید با دقت زیاد یاد بگیرین این نکته خیلی مهم نیست ممکنه کم استفاده بشه
 • نظم و ترتیب
  مکس و وی ری مثل خونه عنکبوته. همه به هم ربط دارن . اما برای شروع برای اینکه سردرگم نشین سعی شده با بهترین ترتیب درس ها دسته بندی بشن که به راحتی شما بتونید با اون ارتباط برقرار بکنین
 • ساده و روان
  سعی شده مطالب بسیار ساده، خودمونی ، بعضی جاها با نکات طنز و بامزه گفته شده تا خستگی و یکنواخت بودن باعث پایین اومدن راندمان نشه
 •  آپدیت بودن
  همیشه به این اصل اعتقاد داشتم که باید آپدیت بود. برای همین همیشه از آخرین ورژن ها نرم افزارها استفاده شده
 • آپدیت ماندن!!
  اگه زنده بودیم وقتی شما پکیج کامل رو خریداری میکنید 4 سال دیگه هم فیلم های آپدیت رو فقط با دریافت هزینه ارسال و آماده سازی محصول دریافت بکنید…
 • پروژه محور فقط در پایان دوره!
  بعد از تمام شدن دوره یک پروژه از صفر تا صد با توجه به مطالب گفته شده انجام میشه.
 • رزومه جهانی پروژه های پایان دوره
  به نظرم بهترین رزومه همینه که رندر حاصل از پایان دوره کلاس دستاورد جهانی داشته باشه!!

هدیه های این مجموعه

به همراه مجموعه ها چندین پک آموزشی هدیه از طرف آکادمی زاویر ارسال خواهد شد ، دو تاش ایناست :

لطفا تصاویر از رندر های داخل  آموزش را مشاهده  بفرمایید:
تیزر معرفی دوره مکس و وی ری  و 2 آموزش کامل هدیه برای آشنایی بیشتر با استاد را مشاهده بفرمایید:

تیزر معرفی دوره تری دی مکسفیلم معرفی دوره صفر تا صد V-Ray نمونه ای از فیلم متریال سازی با Vraymtlدرس کامل نور خورشید vraysun

 

عنوان دوره آموزش جامع جامع صفر تا صد 3ds max  و V-ray
سطح آموزشمقدماتی تا پیشرفته
مدت زمان آموزش تری دی مکس7 ساعت و 38 دقیقه
مدت زمان آموزش وی ری15 ساعت و 7 دقیقه
تعداد دروس45 درس
سال آموزش1395
نرم افزار3ds Max , V-Ray
فایل تمرینیبه صورت کامل
مربی دورهسید عارف رضوی
قیمت آموزش تری دی مکس 200 هزار تومان
قیمت آموزش وی ری 400 هزار تومان  
قیمت مجموعه کامل 590 هزار تومان 

میتوانید محصول را در  فروشگاه خرید نمایید:

خرید مجموعه تری دی مکس و وی ری  از فروشگاه

و یا در فرم زیر با ثبت اطلاعات و پرداخت  ، خرید خود را نهایی فرمایید:

فرم ثبت سفارش پکیج بی نظیر آموزشی مکس و وی ری ویژه معماران

 • لطفاً مشخصات کامل پستی خود را وارد نمایید
 • توجه فرمایید از لیست پکیجی که قصد خرید را دارید ، انتخاب نمایید
 • 0 تومان

تمامی مطالب توسط تیم سافت ساز ترجمه و جمع آوری می شود . منبع سافت ساز • 14 نظر

  1. سلام روزتون به خیر یه سوال داشتم این پک پسورد داره و اگه داره و دو نفر هم زمان بخوان از پک استفاده کنن تو دو تا کامپیوتر جدا باید دو تا پک بگیرن یا یه پک با دو تا پسورد و اینکه قیمت نصف میشه یا هزینه دو تا پک رو باید بدیم و اینکه اگه پسورد داره با عوض کردن ویندوز میشه دوباره همون پسورد رو استفاده کرد.

   • رحمتی

    سلام جواد جان ، دو نفر هم زمان نمیتونند استفاده کنند ، هر بار خرید فقط میشه روی یه سیستم استفاده کرد و اگه دو خرید بشه پک دوم 50 درصد قیمت رو خواهیم گرفت. ویندوز عوض شه هم ما پشتیبان هستیم و روی همون سیستم کار میکنه

  2. باسلام جدا برنامه های جذابی دارید حیف است هر کسی با ندیدن چنین برانامه هایی خورا محروم کند با تشکر از زحمات شما بزرگواران عزیز

  3. سلام وقتتون بخیر
   چجوری میتونم سفارش رو پیگیری کنم؟

  4. ممنون از راهنماییتون
   فقط اینکه اون بن تخفیف رو الان ک سغارش بدم بهم میدید که بقیه چیزارو سفارش بدم همش با هم بیاد ؟

   • رحمتی

    سفارشتون رو ثبت بفرمایید ، در تلگرام ، خدمتتون بن تخفبف رو بلافاصله ارسال خواهیم کرد ، سفارشات فردا ، هر دو ارسال خواهد شد

  5. سلام
   من میخوام این پکیج رو تهیه کنم میخواستم بدونم این پکیج رو از اینجا تهیه کنم با جای دیگه فرقی داره ؟ چون شما اینجا تخفیفایی که گذاشتید واقعا باور نکردنیه …
   آیا قسمتی ازش حذف شده یا کم تر شده ؟
   سوال دومم اینه که چجوری اپدیت که بیاد به دست ما میرسه … الان ویری 3.5 که کرکش بیاد ایشون فیلم جدیدی براش در نظر میگیرن؟ و اینکه الان تری دی مکس 2017 هست ایا جزییات ورژن 2017 داخل این پک هست؟
   ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید

   • تخفیف 30 هزار تومنی بر روی قیمت اصلی اعمال میشه یا باید چیزی از سایت خرید؟
    و اینکه چجوری میشه با اون چیزی خرید

    • رحمتی

     سلام جناب معتمد عزیز
     تخفیف 30 هزار توپنی به صورت کوپن تخفیف پس از خرید پکیج کامل برای شما ارسال می شود که با اون کد تخفیف مبلغ 30 هزار تومان از محصولات سایت ما به آدرس
     Shop.softsaaz.ir
     تخفیف خواهید گرفت. این پگیج با جاهای دیگه فرقی نداره و به صورت کامل ارائه می شود. تخفیفات ما ، سیاست کاری ماست . برای ارائه آپدیت نیز ، با جناب رضوی صحبت کردیم به زودی به کامنت اول پاسخ می دهیم
     موفق باشید

     • ممنونم
      میشه زودتر بهم اطلاع بدین اپدیت رو .. چون میخوام سفارش بدم
      بعد اینکه چند روز طول میکشه برسه به دستم؟ فارس هستم

      • رحمتی

       ورژنی که تدریس میشه 2017 و وی ری 3.4 هست.
       کسانی که دوره جامع رو خریداری میکنن روی سرور مدیا فایر فیلم های آپدیت رو نگه میداریم. هروقت خواستن میتونین فایلهای آپدیت رو دریافت کنن
       3 روزه بدستتون میرسه

  6. با سلام
   خدمت دوستانی که استاد رضوی رو نمیشناسم فقط در این حد میگم که اگه فقط یکی از نمونه تیزر هاش رو ببینید حتما به فن بیان و قدرت آموزشی ایشون ایمان خواهید اورد
   اگر بودجه تون میرسه حتما تهیه ش کنید ، اصلا ضرر نخواهید کرد

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *