موضوعات داغ

7 درس مهمی که در سال اول کارم در زمینه ی VFX آموختم

سلام بچه ها! نام من Paul H. Paulino است و به تازگی اولین سال کار خود را در صنعت VFX پشت سر گذاشته ام. در زمینه ی تکسچرینگ در شرکت Scanline VFX در ونکوور کانادا فعالیت میکنم. در سال گذشته، فرصتی برای کار بر روی پروژه های بزرگ مانند روز استقلال ، لیگ عدالت، نگهبانان کهکشان ها و قدرت رنجر یافتم.

من فکر کردم  به اشتراک گذاشتن مهارت های شخصی خود که در سال گذشته در شرکت Scanline آموختم،  راه خوبی برای کمک کردن به علاقه مندان صنعت VFX باشد و امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

 این نکات ممکن است عمومی وکلی باشند، اما مایلم این دانش را با شما به اشتراک بگذارم. زمانی که کار خود را آغاز کردم، دیدم که بعضی از افراد به سمت مهارت های فردی این صنعت تمرکز می کنند و به دنبال توسعه ی تکنیک های فنی خود هستند و فراموش می کنند که این حرفه به عنوان یک  کار تیمی نتیجه بخش است.

می دانم که کار در صنعت فیلم ،رویایی برای بسیاری از علاقه مندان به این دنیاست . من هم یکی از این علاقه مندان در زمانی نه چندان دوربودم. هرگز اولین مصاحبه شغلی خودم را فراموش نخواهم کرد، وقتی وارد استودیو شدم ،بسیار شگفت زده شدم و باورم نمی شد که رویای من داشت به حقیقت می پیوست.

تصاویری که در این مقاله استفاده کردم ،تنها به توضیح مباحثی میپردازد که من آن ها را به شیوه ای جالب به تصویر کشیده ام. در اینجا از تصاویر برخی از فیلم هایی که در Scanline کار می کردم استفاده کرده ام ،اما این بدان معنا نیست که بر روی همه این تصاویربطور مستقیم کار کردم.

خوب شروع کنیم:


1. همیشه سوال بپرسید .

سوال پرسیدن ممکن است موضوع واضح و بدیهی به نظر برسد، اما تجربه شخصی من میگوید، خیلی از مردم از اینکه سوالشان احمقانه به نظر برسد،میترسند و از سوال کردن اجتناب میکنند.

به زودی متوجه شدم که بدون کمک خواستن از همکاران ،رسیدن به نتایج عالی ممکن نیست.  همیشه به اندازه کافی تواضع داشته باشید و تقاضای کمک کنید، در غیر اینصورت، وقت خود را بیهوده هدر می دهید.

جاستین هول، مربی سابقم در دبیرستان ، به من توصیه ای کرد. او گفت که اگر در حل مسئله ای گیر کردی، تنها 15 دقیقه به خود اجازه ی فکر کردن و تمرکز روی راه حل آن بده و اگر موفق نشدی، از همسایه خود بپرس.همچنین اگر شما دو نفر نیز نتوانستید پس از 15 دقیقه ی دیگر آن را حل کنید، از سرپرست یا مربی خود سوال کنید.

سوال پرسیدن همیشه خوب است، اما قبل از انجام این کار، باید مهارت های خود را در جهت رسیدن به پاسخ امتحان کنید، زیرا به همان اندازه مهم هستند. بخاطر داشته باشید که چیزی به عنوان سوالات احمقانه وجود ندارد، اما برخی از شما سوالاتی را مطرح می کند که اگر تنبلی نکنید، خودتان آن را خواهید فهمید. بنابراین همیشه قبل از درخواست کمک ،برای چند دقیقه جهت رسیدن به پاسخ ،تلاش کنید.


2. گوش دادن و آموختن از همکارانتان :

پس از یادگیری اهمیت دادن به سؤال پرسیدن، متوجه شدم که با گوش دادن به همکاران میتوان به سرعت آموخت. واقعا در Scanline خوش شانس هستم، زیرا همکارانم همواره بسیار رفتار دوستانه و مؤثری بامن دارند. من قادر به سپاسگزاری از آنها نیستم.

وقتی شروع به کار می کنید و کسی تلاش می کند تا به شما روش هایی را بیاموزد که شما همین روش ها را در دوره های قبلی کارتان استفاده میکردید، سریع به آنها نگویید که قبلا راه سریع تر و بهتر را کشف کرده اید. هرچند این ممکن است درست باشد، ولی توصیه میکنم ابتدا به آنها گوش فرا دهید، راه آنها را بیاموزید، نظریه خود را تحلیل و سپس روش خود را آزمایش کنید. بعد از مدتی، متوجه خواهید شد که با این روش راحت هستید و واقعا فکر می کنید برایتان مفیدتر و سریعتر است، پس سعی کنید تکنیک آنها را یاد بگیرید و مغرور نباشید.


3. ابزار و منابع به اشتراک بگذارید :

گاهی اوقات شما ابزار و منابعی را خارج از کار پیدا خواهید کرد که ممکن است در دفترکارتان مفید باشد. شما ممکن است قصد داشته باشید آنها را در خط تولید به کار گیرید، این منابع می توانند زمان و پول شرکت را از هدر رفتن نجات دهند. پس همیشه ابزار  ومنابع را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و از آنها بپرسید که آیا آنها هم چیزی برای به اشتراک گذاشتن با شما دارند!

شما از دسترسی به منابع متعدد تکسچر هایی که می توانید از دوستان خود دریافت کنید متعجب خواهید شد.


4. وقتی کسی به شما یک مطلب را آموزش می دهد، همیشه یادداشت برداری کنید.

 داشتن یک دفترچه یادداشت و خودکار واقعا مهم است! مگر اینکه شما یک انسان با حافظه ی خارق العاده باشید. وگرنه همیشه نمی توانید همه چیز را به خاطر بسپارید.


5. مراقب باشید و مراقبت کنید.

آه مهلت. این یک کلمه بسیار وحشتناک برای بسیاری از مردم است .منظورم این است که کلمه “مرده” بخشی از آن است.

اما این چیزی است که اگر شما وظایف خود را سازماندهی کنید، همه چیز برای شما هموار خواهد شد. یادم می آید زمانی که شروع به کار خود در شرکت کردم ،همیشه سعی میکردم همه را تحت تأثیر قرار دهم و اطمینان داشتم که تمام جزئیات کار را در در آنچه که در چنته دارم قرار دهم.

اشتباه نمیکنم، کاملا فکر می کنم که شما باید تمام تلاش خود را در حفظ دارایی های خود صرف کنید، اما هیچ کس اهمیت نمی دهد اگر بهترین شی را ایجاد کنید و آخرین مهلت را از دست ندهید. بنا بر تجربه من، فکر می کنم شما باید مقدار زمان تان را در اجرای یک پروژه در نظر بگیرید .البته گاهی اوقات می توان مهلت را تمدید کرد و چند روز دیگر به شما فرصت داد، اما همیشه یاد بگیرید تمام امور را در مدت زمان مقرر به پایان برسانید.


6. شبکه سازی و ارتباطات

زمانی که در مدرسه بودم ،بسیاری از مردم  به من یاد دادند که من فقط نیاز به کنار گذاشتن “رو در بایستی” داشتم و پس از آن کار، راحتی بیشتری پیدا کردم. این عبارات باعث می شود که من خیلی حس خوبی داشته باشم.

اهمیت ایجاد  شبکه در این حرفه، به قدری است که نمیدانم چطور روی آن تاکید کنم .اگر شهرت خوبي در دفتر داشته باشيد، درآینده همکاران شما قطعا در صورت نياز به داشتن شغلی دیگر شمارا در یافتن آن کمک خواهند کرد، زيرا آنها با بسياري از افراد دیگر ارتباط دارند.

اعتبار نیز می تواند تضمینی درکار شما باشد. بعنوان مثال اگر بد شانسی گریبان گیر شما شود و یا در جایی سست و ضعیف عمل کردید، اعتبار شما ، به کمکتان خواهد آمد و موقعیت خوبی برایتان  پیدا خواهد شد. پس تاکید میکنم که با همکارانتان خوب و دوستانه رفتار کنید. همچنین همیشه پروفایل  LinkedIn خود را به روز نگه دارید و از آن برای اتصال به هنرمندان دیگر در سراسر جهان استفاده کنید.


7. پروژه های شخصی

پس از اتمام کار هشت ساعته در دفترکار خود، آخرین چیزی که باید در مورد آن فکر کنید، خانه و کار بر روی یک پروژه شخصی است. حقیقت این است که اگر حداقل چند ساعت در هفته روی پروژه ی شخصی خود کار کنید، به مهارتهای خود می افزایید و انگیزه خود را برای انجام کار چند برابر خواهید کرد.

زیرا گاهی اوقات ممکن است روی پروژه ای در دفترکارتان کار کنید که هیجان انگیز نباشد (که در هر شغل اتفاق می افتد، اینطور نیست؟) به همین دلیل است که پروژه های شخصی تان می توانند به شما در ارتقاء خلاقیت کمک ویژه ای کنند.


سخن آخر :

اکنون شما به پایان این مقاله رسیده اید و بنده از وقت گذاشتن شما بسیار سپاسگزارم و امیدوارم مفید واقع شده باشد. در اینجا می خواهم اشاره کنم که این مطالب، موضوعاتی هستند که من در اولین سال ،آموختم. واقعا می خواهم به هنرمندان جوان کمک کنم تا در یک شرکت   VFX مانند من ،کار کنند . در آینده نوشتن مقالات این چنینی را ادامه خواهم داد تا به شما عزیزان کمکی کرده باشم .از یاری دوستان عزیزم، آنا ایوانوا و تیتو فردادان تشکر میکنم.اگر شما این مقاله را دوست داشتید، لطفا آن را با دوستان علاقه مند خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهی به این مطلب :

امتیاز سافت ساز - 88%

88%

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.48 ( 26 رای)
طراحی آشپزخانه کلاسیک

حسین سلیمی

حسین سلیمی هستم.لیسانس عمران دارم.متولد آذر74.دو ساله که در زمینه ی گرافیک کامپیوتری و انیمیشن کارمو شروع کردم. همکاریم رو با سافت ساز در زمینه ترجمه مقالات روز ، آموزش های سی جی و جلوه های ویژه به تازگی استارت زدم. امیدوارم که از مقالات انتخابی خوشتان بیاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن