آخرین خبرها
خانه » فیلم های آموزشی » سه بعدی و گرافیک » معماري و ساختمان » Rhino » دوره کامل راینو معماری به زبان فارسی

دوره کامل راینو معماری به زبان فارسی

آموزش راینو
پک آموزشی راینو برای معماران

در این مجموعه آموزشی محیط و ابزارهای راینو  معرفی شده است که شامل ۲۵ ساعت آموزش راینو به زبان فارسی توسط آقای امین ملک پور با بالاترین کیفیت ممکن می باشد. این پک آموزشی بسیار جامع می باشد و شما با استفاده از این آموزش و تسلط روی ابزارها به صورت کاملا کاربردی می توانید به نیاز های خود جهت مدلینگ حجم های متنوع از ساده ترین تا پیچیده ترین آنها پاسخ دهید و با سرعت وسادگی و دقت خوبی که این نرم افزار نسبت به سایز نرم افزارها دارد می توانید در وقت با ارزش خود بیشترین صرفه جویی را داشته باشید و بهتر در بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشید.

سر فصل های این آموزش :

جلسه ی اول : آشنایی با نرم افزار راینو و ساختار آن

در قسمت اول از آموزش نرم افزار راینو شما با اصول نربز و ماهیت سطوح در راینو آشنا خواهید شد و تفاوت اجسام نربز و مزایای آنها را نسبت به اجسام مش درک خواهید کرد . همچنین درک کلی بین محیط این نرم افزار و محیط کار سایر نرم افزار ها را پیدا خواهید کرد. همچنین نحوه ی عملکرد راینو و وابستگی به داشتن یا نداشتن یک سیستم خوب و قوی برای شما قابل لمس خواهد بود. در این قسمت با برخی از دستورات پایه جهت فهم اولیه و شروع کار را در این نرم افزار فرا خواهید گرفت.

جلسه ی دوم :

در این قسمت با تب فایل آشنایی کامل پیدا خواهیم کرد و نحوه ی save گرفتن فایل ها با حجم پایین و همچنین نحوه ی پرینت گرفتن با فرمت های مختلف از جمله pdf را فراخواهیم گرفت . پس از تب فایل به بستر کار یعنی cplane ها رجوع می کنیم و نحوه ی متچ کردن آنها را با آبجکت ها و همچنین تنظیمات view خواهیم آموخت و وارد تنظیمات راینو خواهیم شد و بستر مناسب جهت کار را مهیا می کنیم .

 • تنظیمات auto save
 • تنظیمات nudge keys
 • رفع تیرگی پوسته ها و ….

و در انتها گامبال و osnap ها را به طور کامل فرا خواهیم آموخت و با record history بیشتر آشنا خواهیم شد.

جلسه ی سوم :

در این قسمت با انواع آبجکت ها در راینو آشنا خواهیم شد و در رابطه با ماهیت آنها بحث خواهیم کرد و همچنین تولبار layer را به صورت کامل می آموزیم و همچنین یاد میگیریم که چطور آبجکت ها را hide و lock کنیم و چطور در محیط راینو آیکون جدید بسازیم و محیط را شخصی سازی کنیم و در آخر تولبار paint را فرا خواهیم گرفت.

جلسه ی چهارم :

در این قسمت در ایتدا به آموزش تک تک آیکون های تولبار line می پردازیم و بعد به سراغ ابزارهای curve می رویم و تمامی آیکون های آن از جمله helix , spiral و tween between curves و … و نحوه ی تاثیر دایرکشن برروی برخی از دستورات خواهیم پرداخت وبهد از آن به بررسی کامل تولبارهای circle , ellips , rectangule و polygon می پردازیم .

جلسه ی پنجم :

در این قسمت با تولبار select آشنا می شویم که تعدد دستورات این تولبار باعث آسانی انتخاب و سرعت بیشتر کار در این نرم افزار شده و بعد از آن به سراغ curve tools ها می رویم تا خطوط ایجاد شده در راینو را با دستورات فوق العاده ی این تولبار از قبیل adjust curve blend و offset و moton curve و …. اصلاح و ویرایش کنیم .

جلسه ی ششم :

در این جلسه به سراغ تولبار surface creation و تمامی دستورات سطح ساز و پوسته ساز راینو را قدم به قدم یاد می گیریم که چطور دستوراتی مانند sneep 2rail و revolve و … را با record history ترکیب کنیم .

جلسه ی هفتم :

بعد از یادگیری ایجاد سطح و خلق پوسته ها در راینو به سراغ تولبار surface tools ها می رویم و با دستورات فوق العاده کاربردی ای که در آنجا وجود دارد شروع به تکمیل یا ویرایش سطوح ایجاد شده می کنیم . دستورات این تولبار فوق العاده قوی و کاربردی هستند و کمک بزرگی در خلق احجام متنوع به ما می کنند.

جلسه ی هشتم :

در این آموزش ابتدا می آموزیم که چطور از طریق تولبار solid creation از solid های آماده ی راینو استفاده کنیم و یا جسم solid را بسازیم و سپس از طریق تولبار solid tools تغییرات دلخواه را به آن اعمال کنیم.

جلسه ی نهم :

ابتدا به تولبار curve object from آشنا می شویم و مثال های متعددی از آن را با هم انجام می دهیم و با دستورات join و group و…. علی رغم آشنایی قبلی بیشتر آشنا می شویم و تفاوت join و group را لمس می کنیم . همچنین با دستور trim و splite آشنا می شویم و point edit را به صورت کامل یاد کی گیریم . همچنین علی رغم صحبت های قبلی با انواع روش های مدلینگ در راینو از جمله control point و …. بیشتر آشنا می شویم و در انتها text در راینو و نحوه ی فارسی نوشتن را در راینو می آموزیم .

جلسه ی دهم :

در این قسمت به سراغ تولبار trans from ها می رویم که درون خودش تولبارهای زیادی دارد و ما به بررسی تک تک آنها پرداخته و می آموزیم که با soft move به چه صورت کار کنیم . ودر این قسمت با انواع orient ها آشنا می شویم و انواع scale ها و تولبار فوق العاده ی array را به همراه align یاد میگیریم.

جلسه ی یازدهم :

در این جلسه به ادامه ی تولبار trans from می پردازیم و به دستور twist می رسیم و تمامی option های آن را کار می کنیم و مثال های متفاوتی جهت درک بهتر این دستور خواهیم زد و بعد از آن به دستور bend و سایر دستورات trans form می رسیم . لازم به ذکر است که با دستور فوق العاده ی flow alone surface شروع به کار می کنیم و مثال های خوبی از آن جهت مدلینگ سطوح پیچیده و ترسیمات آنها می زنیم و در انتها به آموزش جامع تولبار blocx و نحوه ی کار آن جهت ترسیع در مدلینگ و نحوه ی import کردن آن می پردازیم.

جلسه ی دوازدهم :

در آخرین قسمت از آموزش راینو به تولبار analyze جهت بررسی نرم بودن و جهت خطوط و …. و سپس به تولبار dimention می رسیم و تنظیمات آن را با هم بررسی می کنیم و در انتها با نحوه ی hatch زدن آبجکت های مورد نظرمان آشنا می شویم .

 

 برای آشنایی بیشتر با نحوه تدریس استاد میتونین ویدیو های زیر را دانلود بفرمایید:

ویدیو 1   ویدیو 2   ویدیو 3    ویدیو 4    ویدیو 5    ویدیو 6   ویدیو 7    ویدیو 8    ویدیو 9    ویدیو 10    ویدیو 11   ویدیو 12

عنوان دوره آموزش جامع و کامل نرم افزار راینو
سطح آموزشمقدماتی تا پیشرفته(بررسی تمامی ابزارها بصورت دقیق با ذکر مثال های متعدد)
زمان آموزش 25 ساعت
حجم آموزش 7 گیگابایت 
سال آموزش1394
فایلهای تمرینیدارد
نرم افزارRhino
مربی دورهامین ملک پور
قیمت آموزش دانلودی : 150 هزار تومان  پستی: 160 هزار تومان 

میتوانید محصول را در  فروشگاه خرید نمایید و کلی تخفیف بگیرید:

خرید مجموعه آموزشی راینو از فروشگاه

و یا در فرم زیر با ثبت اطلاعات و پرداخت  ، خرید خود را نهایی فرمایید:

خرید پکیج بی نظیر آموزش راینو استاد ملک پور :

 • لطفاً مشخصات کامل پستی خود را وارد نمایید
 • توجه فرمایید از لیست پکیجی که قصد خرید را دارید ، انتخاب نمایید
 • 0 تومان

تمامی مطالب توسط تیم سافت ساز ترجمه و جمع آوری می شود . منبع سافت ساز • مسابقه و جوایز

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *